Miesięcznik Polskiego Związku
Inżynierów i Techników Budownictwa
ISSN 0021-0315RYCIAK U.: Zaufanie międzyorganizacyjne w łańcuchach dostaw w budownictwie.
Wydawnictwo WNT, Warszawa 2016. Stron 222.

 Omawiana monografia autorstwa dr U. Ryciak z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej dotyczy zagadnień związanych z zaufaniem w relacjach biznesowych na przykładzie realizacji dostaw w budownictwie.


 

Publikacja składa się z wprowadzenia, pięciu rozdziałów, podsumowania, aneksu, wykazu literatury, spisu rysunków i tabel.

Pierwsza część książki (rozdziały 1-3) zawiera informacje na temat rodzajów i poziomów zaufania w relacjach biznesowych, współdziałania podmiotów w łańcuchach dostaw oraz problematyki zaufania w realizacji łańcucha dostaw. Przybliżono także specyfikę funkcjonowania sektora budowlanego oraz cechy budowlanych łańcuchów dostaw.

W drugiej części (rozdziały 4, 5) przedstawiono wyniki badań jakościowych i ilościowych przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw oraz autorski model zaufania międzyorganizacyjnego w łańcuchach dostaw w budownictwie. W aneksie zamieszczono przykładowe kwestionariusze wywiadów, na podstawie których opierały się badania.

Książka może zainteresować teoretyków i praktyków zajmujących się zarządzaniem łańcuchem dostaw w budownictwie oraz relacjami międzyorganizacyjnymi.

M. K.

*     *     *

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA, ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa. Tel. 22-69-54-321, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.pwn.pl