Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dzięki, którym nasz serwis może działać lepiej.

Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

                 ON_LINE Więcej informacji na stronie: www.iabse.org/wroclaw2020

  

Sympozjum IABSE we Wrocławiu

„Synergia kultury i inżynierii – historia i wyzwania”

Sympozjum odbędzie się w dniach 7 - 9 października  2020 r. we Wrocławiu w trybie ON-LINE, otwartym dla wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Organizatorami są Politechnika Wrocławska oraz Polska Grupa IABSE. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. inż. Jan Bień, współprzewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego są: prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk oraz dr inż. Paweł Hawryszków.

Tematy Sympozjum:

- Konstrukcje inżynierskie jako pomniki kultury i rozwoju technicznego

- Ocena kondycji konstrukcji współczesnych i zabytkowych: mechanizmy degradacji i uszkodzenia konstrukcji; badania i klasyfikacja historycznych materiałów; zachowania historycznych materiałów konstrukcyjnych; inspekcje, badania i monitoring konstrukcji; analiza konstrukcji z uszkodzeniami.

- Konserwacja, modernizacja i zarządzanie współczesnymi oraz zabytkowymi konstrukcjami: wyzwania konstrukcyjne i użytkowe – obciążenia ekstremalne, zagrożenie pożarowe, zmiany klimatu, wymagania ekologiczne; materiały i techniki renowacji konstrukcji; zarządzanie oparte na analizie stanu konstrukcji; sztuczna inteligencja i rzeczywistość wirtualna w zarządzaniu zasobami.

- Przyszłość konstrukcji inżynierskich: wyjątkowe konstrukcje; inżynieria budowlana w aspekcie wzrostu demograficznego; projektowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju; zaawansowane materiały i technologie budowlane; obecny i przyszły wpływ prac inżynierskich na kulturę i społeczeństwo; kontrola jakości i zarządzanie ryzykiem.

Sekretariat Sympozjum IABSE:

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Wyspiańskiego 27,

50-370 Wrocław

Tel.: 71 320 45 62

faks: 71 320 35 45

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Web: www.iabse.org/wroclaw2020

 

Szukaj