Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dzięki, którym nasz serwis może działać lepiej.

Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Świnoujście jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast polskiego wybrzeża,  miastem leżącym na kilkudziesięciu wyspach. Leżące w krainie 44 wysp miasto zamieszkałe jest tylko na trzech z nich, wyspie Uznam, Wolin i Karsibór. Takie położenie geograficzne sprawia, że komunikacja pomiędzy wyspami odbywa się wyłączenie drogą wodną za pomocą promów, co stanowi wielkie utrudnienie komunikacyjne zarówno dla jego mieszkańców jak i licznie odwiedzających turystów.

Miasto Świnoujście od wielu lat czyniło starania, aby rozwiązać ten najbardziej palący dla tego regionu problem komunikacyjny. Dzisiaj możemy już powiedzieć, że zbliżamy się do finału. Dzięki staraniom władz Miasta, przy wykorzystaniu środków pomocowych z Unii Europejskiej w ostatnią fazę realizacji wchodzi przedsięwzięcie inwestycyjne pt. „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną”.

Tunel pod Świną będzie drugim, jednocześnie najdłuższym, po zrealizowanym w latach 2012-2016 tunelu drogowym pod Martwą Wisłą w Gdańsku”, tunelem w Polsce. Jego długość to około 3,2 km, w tym około 1,5 km stanowi długość tunelu drążonego metodą TBM.

O szczegółach związanych z realizacją jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji ostatnich lat, wyzwaniach dla projektantów i wykonawców, problemach technicznych i logistycznych, zagadnieniach bezpieczeństwa dowiedzą się Państwo z będąc uczestnikiem sympozjum naukowo-technicznego organizowanego przez Urząd Miasta w Świnoujściu oraz Fundację PZITB przy współudziale szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i Zachodniopomorskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zapraszamy do Świnoujścia. Sympozjum odbędzie się 7-8 kwietnia 2022 roku. Pierwsza część sympozjum odbędzie się w Hotelu Interferie Medical SPA, przy ul. Uzdrowiskowej 15, natomiast 8 kwietnia 2022 roku, uczestnicy sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się ze stanem realizacji inwestycji w trakcie wizyty studyjnej na budowie.

Zgłoszenia udziału w sympozjum wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na zgłoszenia czekamy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.03.2022 r.

Informacja została zamieszczona na stronie Urzędu Miasta Świnoujście

https://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/17700

 

Informacja 

Formularz zgłoszenia

Karta sympozjum

Agenda sympozjum - zestawienie wystąpień

Agenda sympozjum - szczegółowa

Szukaj